button

Jak zdobyć domenę z historią pod zaplecze?

Domeny z historią, na których znajdują się wartościowe teksty zapleczowe są bardzo pomocnym narzędziem w pozycjonowaniu. Jeśli nie są one zaspamowane i posiadają linki przychodzące, będą doskonałą bazą pod zaplecze. 


Jak monitorować niedziałające linki wychodzące?

 

Jeśli zależy nam na pozyskaniu odpowiednich domen, na samym początku należy je odnaleźć. W tym celu przeszukujemy sieć pod kątem fraz takich jak:  
- "katalog stron" "biura rachunkowe";
- inurl:katalog "biura rachunkowe". 

Dobrą praktyką jest skorzystanie z aplikacji, za pomocą której będziemy mogli zautomatyzować proces zbierania adresów. Listę odnalezionych domen możemy dodać do aplikacji Xenu, która pozwoli nam na przeanalizowanie struktury strony. 

Pozyskiwanie za pomocą giełd

Kolejną metodą zdobywania tego typu domen, są również specjalne, internetowe giełdy. Wśród nich najpopularniejszymi są oczywiście After Market czy Premium.pl. Sprzedawane na nich domeny kupujemy na zasadzie licytacji, aczkolwiek (bardzo często z tego powodu) ich ceny są bardzo wysokie.

 

 

Listy wygasłych domen

Pozyskiwanie atrakcyjnych z punktu widzenia pozycjonowania domen, może również odbywać się za pośrednictwem list wygasłych adresów. Taką listę (codziennie aktualizowaną) można znaleźć chociażby pod adresem dns.pl. Niestety, ich ręczne monitorowanie nie jest zbyt łatwe, zwłaszcza, że każdego dnia jest to kilka tysięcy wpisów. Zamiennie można wykorzystać serwis StareDomeny.pl, na którym znajdziemy listę wygasłych domen, które będą przydatne z punktu widzenia pozycjonowania. Przykładowo nie znajdziemy na niej adresów, pod którymi nie ma linków przychodzących.

Lista domen usuniętych

W serwisie StareDomeny.pl, znajdziemy bieżącą listę domen, których właściciele zapomnieli je opłacić w określonym terminie. Lista jest stale aktualizowana, co zresztą ma dla nas ogromne znaczenie. Przykładową listę takich domen. Za pomocą serwisu możemy również dowolnie filtrować listę uwolnionych domen, a następnie uzyskane w ten sposób wyniki zapisywać w oddzielnym pliku CSV. Wstępna analiza wcale nie jest jedyną, jaką winniśmy wykonać. Kompleksowo zaleca się stosowanie takich narzędzi jak Majestic, Ahrefs, Seoprofiler.

Podsumowując, marketing w sieci oparty na przechwytywanych i uwolnionych domenach to duża szansa na uzyskanie konkretnych efektów pozycjonerskich.